Home‎ > ‎سایت فارسی‎ > ‎

آموزش


تحصیلات در انگلستان                                                                                                 کاتالوگ فارسی
 

1.      اخذ پذیرش دانشجویی :

2.      راهنمایی جهت انتخاب رشته:

3.      مدارس مستقل:

4.      انتخاب مدرسه:

5.      اطلاعات تکمیلی:

6.      مدارس بین المللی:

7.      آموزش عالی:

8.      اشتغال بعد از تحصیلات:

9.      اهمیت دریافت مشاوره:

اخذ پذیرش دانشجویی : کما اینکه بالغ بر 85% خدمات این موسسه به انگلستان ختم می شود، ولی این امر باعث نمی شود که علاقمندان به تحصیل در کشورهای دیگر را نپذیریم. بعد از عقد قرارداد و تعیین موسسه علمی مورد نظر، موسسه نیوتن اطلاعات مورد نیاز در راستای موسسه علمی مورد نظر را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی می نماید. اغلب موسسات دنیا جهت صدور پذیرش در خواست مبلغی بعنوان بعانه می کنند که اصولاً از جمع هزینه های تحصیل در آن موسسه کسر می شود. این بیعانه به چند منظور دریافت می شود یک اینکه موسسه علمی مطمئن می شود که دانشجو جدی بوده و قصد تحصیل را دارد، دوم اینکه اغلب سفارتخانه ها کما بیش به همان دلیل می خواهند که این مورد را ببینند و ارائه رسید آن پرداختی به غالب سفارتخانه ها الزامی می باشد. موسسه فرهنگی نیوتن در این امر دانشجویان و خانواده های محترمشان را یاری می دهد و با همکاری با موسسات مالی بسیار معتبر در سراسر جهان نقل و انتقال این وجوه را به سادگی امکان پذیر نموده است.

اصولاً در صورتی که درخواست پذیرش از یکی از موسسات علمی طرف قرارداد موسسه نیوتن باشد آن پذیرش در مدت حدود دو الی سه هفته بدست دانشجو می رسد که لازمه اصلی در جهت اخذ ویزای تحصیلی می باشد.  در این فاصله زمانی متقاضی به راهنمایی مشاورین این موسسه مدارک خود را تهیه نموده و آماده مراجعه به سفارت مربوطه می شود.

 
راهنمایی جهت انتخاب رشته: متقاضیان علاقمند به ادامه تحصیل گاهاً به قطع نمی دانند که چه رشته ای را می خواهند ادامه دهند
 و به دنبال آن هستند که مشاورین موسسه نیوتن آنها را در این زمینه نیز یاری دهند.

مشاورین ما موظف اند که دائم با شرایط شغلی و بازار کار نقاط مختلف جهان آشنا باشند و تمام مسائل، مدت زمان، محدودیتها و مزایای رشته های مختلف را بدانند تا در زمان مشاوره آنها را با شرایط فردی متقاضی مطابقت داده و در نتیجه بهترین رشته را با در نظر گرفتن شرایط بخصوص هر شخص به ایشان پیشنهاد کنند.

در امر آموزش اداره ای با نام آموزش و مهارت های حرفه ای انگلستان (DfES ) وجود دارد که نشانی کلیه مراکز آموزش محلی LEA)) در انگلیس و لینک های مربوط به سایت های اینترنتی مراکز آموزشی در ویلز، ایرلند شمالی و اسکاتلند را نیز در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

www.dfes.gov.uk/leagateway 

مدارس مستقل: بیش از 2300 مدرسه مستقل در انگلستان وجود دارد. اگر چه اداره این مدارس توسط خود آنان صورت می گیرد لیکن مرتباً مورد بازرسی قرار می گیرند. هزینه تحصیل در این مدارس برحسب نوع مدرسه (روزانه یا شبانه روزی) طیف سنی دانش آموزان و محل آن متفاوت است.  شما می توانید اطلاعات بیشتر را از شورای مدارس خصوصی در نشانی زیر دریافت کنید.

www.iscis.uk.net 

انتخاب مدرسه: روش های متفاوتی برای دریافت اطلاعات قبل از در خواست ثبت نام وجود دارد:

-           مراجعه مستقیم به مدرسه مربوطه و یا سایت اینترنتی آن مدرسه

-           مطالعه جزوه های راهنمای مسئولین محلی

-           مطالعه جزوه و اوراق تبلیغاتی مدرسه مورد نظر

-           بررسی جلد اول عملکرد مدارس که توسط  DfES منتشر می شود

-           همچنین کسب اطلاعات از مراجع محلی و کارشناسان این امر

اطلاعات تکمیلی: به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش فرزندانتان و شرایط اجتماعی مربوطه به سایت اینترنتی مرکز اولیاء DfES به نشانی زیر مراجعه نمائید :

www.parentcentre.gov.uk

 مدارس بین المللی: در سراسر انگلستان مدارس بین المللی متعددی وجود دارد که برنامه های متنوعی از قبیل برنامه پیش دانشگاهی استاندارد آمریکا و یا برنامه استاندارد بریتانیا تا سطح GCE A، یا تلفیقی از هر دو را ارائه می دهند.  بسیاری از این مدارس یک برنامه آموزش بین المللی ابتدائی و متوسطه تحت سازمان دیپلم بین المللی (IBO) که به اخذ دیپلم این سازمان منتهی می گردد، ارائه می دهند. این یک مدرک شناخته شده جهانی جهت ورود به دانشگاه است.

آموزش عالی: در صورتی که فرزندان شما آموزش متوسطه خود را به پایان رسانده اند، می توانند از آموزش عالی انگلستان که از  شهرت جهانی برخوردار است، بهره مند شوند. آنان می توانند از میان تعداد کثیر و متنوعی از دوره ها، از برنامه های تخصصی حرفه ای همچون پرستاری گرفته تا مدارج عالیه در تمام شاخه ها انتخاب کنند.

طول مدت تکمیل رشته های دانشگاهی معمولاٌ برای کار شناسی سه سال و برای کارشناسی ارشد یک سال می باشد. برخی رشته های تخصص از قبیل پزشکی، دندانپزشکی و معماری طولانی تر هستند. دوره های فوق دیپلم یا کاردانی در شاخه هائی از قبیل مهندسی معمولاً دو سال می باشند.

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی انگلستان از دیر باز پذیرای دانشجویان خارجی بوده اند. از میان حدود هشت میلیون دانشجوی تمام وقت و نیمه وقت در این کشور بیش از دویست هزار نفر را دانشجویان خارجی از 180 کشور جهان تشکیل می دهند.

واحد پذیرش دانشگاه ها و مارکز آموزش عالی (UCAS) عهده دار بررسی در خواست های ثبت نام در اغلب دوره های کاردانی و کارشناسی می باشد. این واحد آخرین اطلاعات مربوط به بیش از پانصد هزار رشته و 331 موسسه و مرکز آموزشی عضو را در اختیار دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی UCAS به نشانی زیر مراجعه کنید :

www.ucas.co.uk/studyuk

 اشتغال بعد از تحصیلات: اهمیت اینکه یک دانشجو بعد از گذراندن دوره تحصیلی خود در چه شغلی و چه محلی مشغول به کار شود بسیار حائز اهمیت می باشد. اینکه شغل آینده یک فرد با وضعیت اقتصادی و در نهایت سعادت و یا عدم موفقیت وی در زندگی رابطه مستقیم دارد، باعث می شود تا همگان در ارتقاع سطح علمی و تواناییهای فردی خود تلاش کنند.

در همین راستا آموزش جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص می دهد و در عصر حاضر بدون وجود آن این امر میسر نمی شود.  چه مسیری، چه رشته ای، چگونه، سوالاتی هستند که در همین امر پیش می آیند و بدون راهنمائی صحیح امکان انتخاب غلط و حدر رفتن وقت و هزینه بوجود می آید.

بطور کلی هر چه ارزش مدارج تحصیلی و کیفیت تحصیل شخص بالاتر باشد، احتمال استخدام وی در شکتهای معتبر جهان بیشتر است و در صورتی که یک فرد در شرکت معتبری استخدام شود، سابقه شغلی وی تحت الشعاع قرار گرفته و برای تغییر شغل و ارتقاع موقعیت خود فرصتهای بهتری را دارا می شود.

عموم متقاضیان در وحله اول به فکر موقعیت شغلی و یا سطح در آمدی آینده خود به نسبت سرمایه گذاری ای که بر روی تحصیلات خود انجام می دهند، هستند.  این روند بسیار منطقی و صحیح است، زیرا که غیر از موارد خاص در کل تعداد سالهایی که برای تحصیلات و آموزش اختصاص داده می شود باید با برداشتی که در نهایت از آن می توان توقع داشت متوازن باشند.  حتی این امر که در چه کشوری باید تحصیل نمود با در نظر گرفتن میزان هزینه های طول تحصیل درآن کشور با شرایط و موقعیت فرد باید همخوانی داشته باشد.

بعضی دانشجویان بعد از تحصیلات خود چند برابر دانشجویی دیگر که در همان رشته تحصیل کرده بودند ایجاد درآمد می کنند زیرا که در مرحله اول انتخابی صحیح کرده و با کیفیت بیشتری (با در نظر گرفتن توان ها و ضعف های فردی خود) آن را به پایان رسانیده اند، زیرا که لزوماً هر رشته ای در هر موسسه برای تمامی افراد مناسب نخواهد بود.  یافتن و در نظر گرفتن تمامی نکات یک فرد، حائز اهمیت بسزایی است که تنها بوسیله کارشناسان امر محقق می شود.

 اهمیت دریافت مشاوره: با بررسی تمام نکات ارائه شده در این سامانه اینترنتی و با کمی تأمل به راحتی می توان دریافت که مراحل انتخاب مسیر زندگی و تضمین موفقیت در آن بسیار حساس بوده و نمی توان در آن ریسک نمود.

بنابراین استفاده از مشاوره صحیح  و بر گرفتن از اطلاعات و تجربیات حرفه ای می تواند تا میزان بسیار زیادی بر احتمال موفقیت شما متقاضیان عزیز بیفزاید. 

این موسسه طی بیش از یک دهه خدمات پرافتخار خود به بیش از شش هزار متقاضی کمک کرده تا در مراحل زندگی خود صحیح تر و دقیق تر قدم بردارند.  ما بدین وسیله از تمامی علاقمندان کسب علم و یا سفر به خارج از کشور دعوت می کنیم تا به ما اجازه دهند که در این امر مهم آنها را یاری دهیم و با استفاده از مشاورین مجرب و با تجربه این موسسه ایمنی بیشتری در مسیر تعلیم، تعلم، و مهاجرت شما ایجاد کنیم.

موسسات طرف قرارداد: لیست موسساتی که طرف قرارداد گروه مشاوره نیوتن می باشند در لینک "موسسات همکار" ذکر گردیده اند. برای دسترسی به پایگاه الکترونیکی هر یک از آنها روی نام موسسه کلیک نمائید.